Daca 8 kg pere costa 24 lei atunci 4k de pere de aceeasi calitate costa ... lei ?
angeldorin01:
=]]
Răspunsuri la întrebare
Răspuns de
0
24:8 = 3 lei ( un kg de pere )
3×4 = 12 lei ( 4 kg de pere )
3×4 = 12 lei ( 4 kg de pere )
Alte întrebări interesante
Matematică,
9 ani în urmă
Limba română,
9 ani în urmă
Limba română,
9 ani în urmă
Alte limbi străine,
9 ani în urmă
Matematică,
9 ani în urmă
Matematică,
10 ani în urmă
Chimie,
10 ani în urmă