Matematică, întrebare adresată de swedysh, 9 ani în urmă

Daca 8 kg pere costa 24 lei atunci 4k de pere de aceeasi calitate costa ... lei ?


angeldorin01: =]]

Răspunsuri la întrebare

Răspuns de CatalinaMihaela
0
24:8 = 3 lei  ( un kg de pere ) 
3×4 = 12 lei ( 4 kg de pere )
Alte întrebări interesante