Matematică, întrebare adresată de lucazzx91, 8 ani în urmă

Dacă trei kilograme de piersici și 7 kilograme de mere costă 49 de lei, iar două
kilograme de piersici și patru kilograme de mere costă 30 de lei, aflați cât costă un
kilogram de piersici și cât costă un kilogram de mere.


lucazzx91: am nevoie de ajutor urgent

Răspunsuri la întrebare

Răspuns de stefandenis863
1

Răspuns: 7+49+30=86

Explicație pas cu pas: sper sa fie ok!


lucazzx91: vreau operatie cu operatie
stefandenis863: da mi punctele
stefandenis863: ca vreau sa scriu o lectie
Alte întrebări interesante