daca un kg de mere costa 3,50 kg 1,2kg de mere cat costa?
Răspunsuri la întrebare
Răspuns de
0
1 kg mere ..................3,50
1,2 kg .......................... x
x = 1,2 x 3,50 : 1 = 4,20 lei
1,2 kg .......................... x
x = 1,2 x 3,50 : 1 = 4,20 lei
FizicianNebun:
Multumesc
Răspuns de
0
1 kg ........ 3,50 lei
1,2 kg...... x
x= 3,50*1,2= 4,2 lei
1,2 kg...... x
x= 3,50*1,2= 4,2 lei
Alte întrebări interesante
Matematică,
8 ani în urmă
Matematică,
8 ani în urmă
Latina,
8 ani în urmă
Matematică,
9 ani în urmă
Matematică,
9 ani în urmă
Limba română,
9 ani în urmă