Din 24 metri, de stofă se fac 8 sacouri . Că-ți metri de material se folosesc la un sacou
Răspunsuri la întrebare
Răspuns de
1
....................................................
24 metri ............................ 8 sacouri
1 sacou = 24 : 8 = 3 m de stofa
R : 1 sacou = 3m stofa
Alte întrebări interesante
Matematică,
8 ani în urmă
Matematică,
8 ani în urmă
Limba română,
8 ani în urmă
Evaluare Națională: Lb. Română ,
8 ani în urmă
Matematică,
9 ani în urmă