Din doua localitati A si B situate la distanta de 55 km,pleaca doi ciclisti,unul spre celalalt ,vitezele lor sunt: v1 =15 km/h ; v2=25km/h.primul pleaca cu o ora inaintea celui de-al doilea.Dupa cat timp din momentul plecarii primului ciclist si la ce ora se intalnesc cei doi ciclisti?
Răspunsuri la întrebare
Răspuns de
0
1h ei o sa aiba facut 40 km
pt ca 15 km +25 km =40km
pt ca 15 km +25 km =40km
Stevie06:
iar dupa imparte echitabil ca sa mai faci 15 km
Alte întrebări interesante
Matematică,
9 ani în urmă
Istorie,
9 ani în urmă
Matematică,
9 ani în urmă
Matematică,
9 ani în urmă
Matematică,
10 ani în urmă