doua bucati de stofa de aceeasi calitate au costat impreuna 238 lei.cati lei a costat fiecare bucata daca una a avut 8 m,iar cealalta 9m?
Răspunsuri la întrebare
Răspuns de
0
9m+8m=17m
238 lei:17=14 lei 1 m
14×9=126 lei
14×8=112 lei
238 lei:17=14 lei 1 m
14×9=126 lei
14×8=112 lei
Alte întrebări interesante
Limba română,
8 ani în urmă
Istorie,
8 ani în urmă
Limba română,
8 ani în urmă
Limba română,
9 ani în urmă
Geografie,
9 ani în urmă
Limba română,
9 ani în urmă
Istorie,
9 ani în urmă