doua kilograme de banane costa 12 lei.cati lei costa 7 kg de banane
Răspunsuri la întrebare
Răspuns de
1
2kg.....12lei
7kg......xlei
x=7*12supra 2=84supra 2=42
rs :42 lei
7kg......xlei
x=7*12supra 2=84supra 2=42
rs :42 lei
Răspuns de
4
1. Cat costa 1 kg de banane ?
12 : 2 = 6 lei
2. Cati lei costa 7 kg de banane ?
6 x 7 = 42 lei.
12 : 2 = 6 lei
2. Cati lei costa 7 kg de banane ?
6 x 7 = 42 lei.
ramona19852007:
cu placere , ms si eu !
Alte întrebări interesante
Matematică,
9 ani în urmă
Matematică,
9 ani în urmă
Fizică,
9 ani în urmă
Limba română,
9 ani în urmă
Biologie,
9 ani în urmă
Chimie,
9 ani în urmă