Dragos si Daria fac cumparaturi de acelasi fel.Dragos cumpara 2kg de mere si 5kg de pere platind 26 de lei.Daria a cumparat 6 kg de mere si 7kg de pere platind 46 lei.cat costa un kg de mere? Dar un kg de pere?
Răspunsuri la întrebare
Răspuns de
2
Am atasat rezolvarea
Anexe:
Alte întrebări interesante
Matematică,
8 ani în urmă
Limba română,
8 ani în urmă
Limba română,
8 ani în urmă
Matematică,
9 ani în urmă
Matematică,
9 ani în urmă
Limba română,
9 ani în urmă
Matematică,
9 ani în urmă