E urgent,dau coroana,mulţumesc!
Anexe:
Răspunsuri la întrebare
Răspuns de
1
Răspuns:
1. a) 11,2 + 1,12 + 112 + 0,112 = 123,2 + 1.232= 124, 432
b) 199.877 ( scrii 200,00- 0,123 )
c) 94,38
e) 6+ 1,1= = 7,1
2. 19, 95- 15, 75= 4,20 lei ....costa 1 kg ( diferenta dintre cantitati este 1 kg)
4,20 x 100= 420 lei costa 100 kg legume
3. nu este clar
eu am inteles a+b= 2,5 c+d= 6,4 atunci calc ...
4. a) 27,9 -x= 10,15 x= 27,9- 10,15=17, 75
b) 137,25 +y= 300 y= 300- 137,25= 162.75
Alte întrebări interesante
Matematică,
8 ani în urmă
Matematică,
8 ani în urmă
Limba română,
8 ani în urmă
Chimie,
8 ani în urmă
Matematică,
8 ani în urmă
Matematică,
9 ani în urmă
Matematică,
9 ani în urmă