eu am 120 l de bere.
o halba are 400 de grame.
halba costa 3,50 lei.
un litru de bere cat costa?
va rog ajutatima cat mai repede. adica fffffff foarte repede! help! dau coronita!
Răspunsuri la întrebare
Răspuns de
1
3,50:400= 0.00875
0.00875•1000= 8.75(costa un litru de brere)
0.00875•1000= 8.75(costa un litru de brere)
Răspuns de
1
3,5×2,5=8,75
r:1 litru de bere costa 8,75
r:1 litru de bere costa 8,75
Alte întrebări interesante
Chimie,
9 ani în urmă
Chimie,
9 ani în urmă
Alte limbi străine,
9 ani în urmă
Matematică,
9 ani în urmă
Matematică,
9 ani în urmă