Matematică, întrebare adresată de pirvuiusti, 8 ani în urmă

Ex 2 !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Anexe:

pirvuiusti: Va rog eu!!

Răspunsuri la întrebare

Răspuns de crys157724
2

5×20=100 lei ( cu 100 lei se pot cumpăra 5 kg de carne la pretul de 20 lei / kg )

100:25=4 kg carne ( se pot cumpara cu 25 lei / kg )


pirvuiusti: Ms
crys157724: cu plăcere
pirvuiusti: Scz voiam sa dau 5 stele sper ca nu te-ai suparat
crys157724: nu , stai liniștit
DAVID9785: felicitări
DAVID9785: cris 157724
Răspuns de DAVID9785
0

Explicație pas cu pas:

..... .....................

Anexe:

pirvuiusti: Ms mult
pirvuiusti: Ms mult si tu meritai coroana
Alte întrebări interesante