Ex 2 !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Anexe:
pirvuiusti:
Va rog eu!!
Răspunsuri la întrebare
Răspuns de
2
5×20=100 lei ( cu 100 lei se pot cumpăra 5 kg de carne la pretul de 20 lei / kg )
100:25=4 kg carne ( se pot cumpara cu 25 lei / kg )
Răspuns de
0
Explicație pas cu pas:
..... .....................
Anexe:
Alte întrebări interesante
Matematică,
8 ani în urmă
Matematică,
8 ani în urmă
Limba română,
8 ani în urmă
Matematică,
8 ani în urmă
Franceza,
8 ani în urmă
Limba română,
9 ani în urmă
Engleza,
9 ani în urmă
Limba română,
9 ani în urmă