Chimie, întrebare adresată de dariaelena1101, 8 ani în urmă

Ex IV va rog dau coroana

Anexe:

Răspunsuri la întrebare

Răspuns de wolverineflat
1
S1 ms1=1500g
c1=1%
se evapora 300g apa=>S2
ms2=1200g
a)solutia va fi mai concentrata
b) c/100=md/ms
1/100=md/1500
md=15g
masa de cupru necesara este de 15g

dariaelena1101: Multumesc mult
Alte întrebări interesante