exercitiul 5 si 6 va rog !
Anexe:
Răspunsuri la întrebare
Răspuns de
1
== daca un kg de rosii costa 4 lei atunci 43*4=172
si daca un kg de ardei costa 3 lei atunci= 25*3=75
172+75=247 ( profitul)
P6:==prima zi =13 pagini
a doua zi =15 pagini
3zile+3zile =6zile
13 pagini +15pagini=28pagini
In 6 zile a citit 28 de pagini
si daca un kg de ardei costa 3 lei atunci= 25*3=75
172+75=247 ( profitul)
P6:==prima zi =13 pagini
a doua zi =15 pagini
3zile+3zile =6zile
13 pagini +15pagini=28pagini
In 6 zile a citit 28 de pagini
AdeAdelinuza:
si 6?
Alte întrebări interesante
Biologie,
9 ani în urmă
Limba română,
9 ani în urmă
Limba română,
9 ani în urmă
Limba română,
9 ani în urmă
Matematică,
9 ani în urmă
Limba română,
10 ani în urmă
Matematică,
10 ani în urmă
Limba română,
10 ani în urmă