formuleaza o problema cu datele : o caciula si o perche manusi costa 42 lei ,caciula si fular costa 54lei iar manusi si fular 40 cat va costa o cacula ? cat va costa un fular ? cat va costa o perche de manusi ?
Răspunsuri la întrebare
Răspuns de
0
pai problema e formata. ce mai tre sa formezi?
Alte întrebări interesante
Matematică,
8 ani în urmă
Limba română,
8 ani în urmă
Chimie,
8 ani în urmă
Matematică,
9 ani în urmă
Limba română,
9 ani în urmă
Informatică,
9 ani în urmă
Informatică,
9 ani în urmă