Chimie, întrebare adresată de davidleucutza, 10 ani în urmă

?g Fe avem in 1000g Fe (OH)3

Răspunsuri la întrebare

Răspuns de ionelapopaa10
0
M Fe(OH)3=56g Fe+16*3 g O + 3 g H=107 g/mol Fe(OH)3
107 g Fe(OH)3....56g Fe
1000g Fe(OH)3...x
x=56*1000 supra 107=627,36g Fe
Alte întrebări interesante