I. Găseşte mărimea fizică necunoscută:
v = 10 m/s
Vo = 20 m/s
t=4s
a-?
II. Construieşte graficul dependenţei:
x = 25-t
III. Să se scrie legea vitezei v = v(t) după dependența grafică alăturată
Anexe:

Răspunsuri la întrebare
Răspuns de
1
Răspuns:
l. a= v0-v / t =] a = 2.5 m/s²
ll. x = 24
cealalta nu o stiu scuze
Alte întrebări interesante
Matematică,
8 ani în urmă
Matematică,
8 ani în urmă
Matematică,
8 ani în urmă
Limba română,
8 ani în urmă
Matematică,
8 ani în urmă
Matematică,
9 ani în urmă
Limba română,
9 ani în urmă
Matematică,
9 ani în urmă