Limba română, întrebare adresată de sabinalupanciu, 8 ani în urmă

imagineazati ca esti un comentator sportiv la un post radio . comenteaza un meci de fotbal din 8 enunturi

Jasmin1234: coroana?pls
adryan10: Mulțumesc pentru coroana

Răspunsuri la întrebare

Răspuns de Jasmin1234
7
Meciul acesta a fost frumos!Jucatorii s.au atraduit de minune si au fost bine antrenati!Daca se grabeau dadeau cu siguranta mai multe goluri.Intradevar Raul a jucat rau de tot.Nu a fost in largul lui.Costin a fost minunat ,a stiu ce sa fac cand adversarii il atacat.Dar sunt multumit !Bravo baieti,asa sa o continuati!

Jasmin1234: scuze pentru greseli de vina e corectorul
Răspuns de adryan10
6
In această seară are loc meciul Steaua-Juventus București. Gazdele au neaparat nevoie de cele 3 puncte pentru apropierea de locul 1. Echipele au intrat pe teren. Lovitura de începere o au oaspeți. Pe parcusul reprizei Alibec a reusit înscrierea singurului gol al meciului. Repriza se termină cu scorul 1-0. Au revenit jucători de la vestiare. Schimbările folosite de Dica au fost epuizate. Coman pătrunde în careu si înscrie. Se termină meciul cu scorul 2-0 mulțumim că ați fost alături de noi in această seară. Nu sunt lucruri adevarate

Jasmin1234: off
adryan10: Dacă ai vizionat vreo dată un meci de fotbal asa vorbesc comentatorii
Jasmin1234: asta ai povestit nu ai respecat cerinta,adica IMAGINEAZATI CA ESTI....
adryan10: înțeleg ce vrei să spui dar eu am încercat să rezum întâmplările unui meci dar dacă îl citesti corect cum ar fi în acest moment nu cred că e gresit