in doua lazi sunt struguri de acelas calitate .Struguri din pruma lada costa 88 lei iar cei din a2 lada costa 100 lei .Stiind ca in a doua lada sunt cu 3 kg mai mult aflati cate kg de struguri sunt in cele 2 lazi
Răspunsuri la întrebare
Răspuns de
2
100-88=12 lei 3kg struguri
1kg struguri=12\3=4 lei
100 lei+88 lei=188 lei
188/4=47 kg
Alte întrebări interesante
Limba română,
9 ani în urmă
Limba română,
9 ani în urmă
Limba română,
9 ani în urmă
Limba română,
9 ani în urmă
Fizică,
9 ani în urmă
Engleza,
9 ani în urmă
Matematică,
9 ani în urmă