In solutia acid clorhidric cu densitatea de 1,1 kg \dm3 se
Anexe:

Răspunsuri la întrebare
Răspuns de
0
ro=1,1kg/dm³= 1,1 litri
ro= m/v-- > ms= 2 lx1,1kgl/dm³= 2,2kg
md=440g=0,44kg
c=mdx100/ms=0,44x100/2,2=....................calculeaza !!!!
ro= m/v-- > ms= 2 lx1,1kgl/dm³= 2,2kg
md=440g=0,44kg
c=mdx100/ms=0,44x100/2,2=....................calculeaza !!!!
Alte întrebări interesante
Religie,
8 ani în urmă
Matematică,
8 ani în urmă
Fizică,
8 ani în urmă
Istorie,
9 ani în urmă
Matematică,
9 ani în urmă
Limba română,
9 ani în urmă
Matematică,
9 ani în urmă
Matematică,
9 ani în urmă