intr-o sticlă sunt 200 ml de sirop de tuse. Mihai trebuie sa ia de 3 ori pe zi câte 1 cl de sirop . Pentru cate zile îi ajunge siropul? Cat sirop ramane pentru ultima zi?
plzzz dau coroana
Răspunsuri la întrebare
Răspuns de
2
1*3=3 pe zi
200:3=66 rest2 de zile
sper ca tram ajutat!
200:3=66 rest2 de zile
sper ca tram ajutat!
Alte întrebări interesante
Matematică,
8 ani în urmă
Matematică,
8 ani în urmă
Geografie,
8 ani în urmă
Chimie,
9 ani în urmă
Fizică,
9 ani în urmă
Matematică,
9 ani în urmă