Intr-un muzeu sunt 4.440 exponate.Aflați numărul acestora după o creștere de 30%.
Răspunsuri la întrebare
Răspuns de
1
4440exponate
4440 x 30/100=133200/100=1332
4440+1332=5772 exponate
4440 x 30/100=133200/100=1332
4440+1332=5772 exponate
Răspuns de
1
4440+30%·4440
=4440+1332
=5772 exponate
=4440+1332
=5772 exponate
Alte întrebări interesante
Religie,
8 ani în urmă
Matematică,
8 ani în urmă
Evaluare Națională: Matematică,
8 ani în urmă
Matematică,
9 ani în urmă
Geografie,
9 ani în urmă