Fizică, întrebare adresată de mihaelamirela12345, 8 ani în urmă

Într un vas care conține 10 cm cubi de apa se scufunda un corp cu volumul de 40000 mm cubi. Afla volumul final
Exprimati rezultatul în m cubi. ​

Răspunsuri la întrebare

Răspuns de awww222
0

Răspuns:

volum inițial=10 cm³

volum adăugat=40 000 mm³=40 cm³

volum final=10 cm³+40 cm³=50 cm³

Alte întrebări interesante