Matematică, întrebare adresată de Bianca33XD, 9 ani în urmă

Iulia a cumpărat la început de an școlar 28 de creioane si 8 caiete. Fiecare creion a costat 4 lei, iar toate creioanele au costat cât toate caietele. Cât a costat un caiet?

Răspunsuri la întrebare

Răspuns de Diana55
64
1)28*4=112(toate creioanele)
2)112:8=14(un caiet)
sper ca team ajutat coronita te rog
Alte întrebări interesante