La deplasarea unui carucior ci viteza de 7,2Km/h se dezvolta o putere de 2CP(CP=cal putere are 736W).Aflati Forta de tractiune ce actioneaza asupra caruciorului.Ajutor
Răspunsuri la întrebare
Răspuns de
21
P=ForiV,P=2ori736=1472W=F=PsupraV=1472Wsupra7,2Km/h=7,2Km/h=7200/3600s=2m/s=F=1472Wimpartit2m/s=736N=Ft.
FredY53:
ce e foriV:?
Alte întrebări interesante
Biologie,
9 ani în urmă
Limba română,
9 ani în urmă
Limba română,
9 ani în urmă
Matematică,
9 ani în urmă
Matematică,
9 ani în urmă
Limba română,
9 ani în urmă
Limba română,
9 ani în urmă
Fizică,
9 ani în urmă