Matematică, întrebare adresată de nicol25nicol, 9 ani în urmă

La o cantina s-au cumparat 18 kg de salam pe care s-au platit 414 lei.Cat costa un kilogram de salam?

Răspunsuri la întrebare

Răspuns de meaion
22
414 lei / 18 kg= 23 lei costa un khilogram de salam


nicol25nicol: Multumes<3
meaion: cu placere
dyanaaa123: 23 lei un kg salam imparti414:18
Alte întrebări interesante