La o cantina s-au cumparat 18 kg de salam pe care s-au platit 414 lei.Cat costa un kilogram de salam?
Răspunsuri la întrebare
Răspuns de
22
414 lei / 18 kg= 23 lei costa un khilogram de salam
nicol25nicol:
Multumes<3
Alte întrebări interesante
Limba română,
9 ani în urmă
Matematică,
9 ani în urmă
Matematică,
9 ani în urmă
Chimie,
9 ani în urmă
Limba română,
9 ani în urmă
Matematică,
10 ani în urmă
Matematică,
10 ani în urmă