Matematică, întrebare adresată de marasalagean67, 8 ani în urmă

la piață sau adus 15 cutii a câte 25 kg banane care sau vândut cu 4 lei kilogramul și 23 lăzi a câte 12 kg portocale fiecare care se vândut cu 3 lei kilogramul​

Răspunsuri la întrebare

Răspuns de monicasabou40
0

Răspuns:

15×25=375

375-4=371

23×12=276

276-3=273

Explicație pas cu pas:

Alte întrebări interesante