La un magazin alimentar s-au adus 2 cutii de branza , fiecare cutie avand 58 kg , pretul unui kilogram fiind de 7 lei , precum si 6 kg de caviar (icre negre). Stiind ca valoarea totala a marfii a fost de 1682 lei , aflati cat costa un kilogram de caviar.
Cu intrebari , va rog!
Răspunsuri la întrebare
Răspuns de
7
cat cantaresc cele doua cuti?
2*58=116 kg
cat costa cele 116 kg?
116*7=812 lei
cat costa caviarul?
1682-812=870 lei
cat costa 1 kg de caviar?
870:6=145 lei
2*58=116 kg
cat costa cele 116 kg?
116*7=812 lei
cat costa caviarul?
1682-812=870 lei
cat costa 1 kg de caviar?
870:6=145 lei
Răspuns de
3
Câte cântăresc cele două citi?
2*58=116kg.
Cât costa cele 116 kg.
116*7=812 lei
Cât costa caviarul.
1682-812 =870 lei
Cât costa 1kg caviar.
870:6=145 lei sper ca e bun
2*58=116kg.
Cât costa cele 116 kg.
116*7=812 lei
Cât costa caviarul.
1682-812 =870 lei
Cât costa 1kg caviar.
870:6=145 lei sper ca e bun
Alte întrebări interesante
Engleza,
9 ani în urmă
Biologie,
9 ani în urmă
Engleza,
9 ani în urmă
Matematică,
9 ani în urmă
Limba română,
9 ani în urmă
Limba română,
9 ani în urmă
Matematică,
9 ani în urmă