Matematică, întrebare adresată de tcacivlad, 9 ani în urmă

LA un magazin dr electrocasnice sau vandut in1 zi 32 de aspiratoare, iar in a 2 zi 28 aspiratoare la acelasi pret.din vanzarea aspiratoarelor, in 1 zi sa incasat cu 8340 lei mai mult decat in ziua a 2. Afla pretul aspiratoarelor.

Răspunsuri la întrebare

Răspuns de laurentiucirst
4
32-28=4 
8340:4=2085 un aspirator 

tcacivlad: Multumesc
laurentiucirst: cu placere! :)\
Răspuns de Diana55
4
rezolvare:                             1)32-28=4aspiratoare(difirenta)                                                                               2)8340 lei :4 =2085 lei(1 aspirator)                           raspuns: 1 aspirator 2085 lei


tcacivlad: Multumesc
Diana55: cu placere
Diana55: coronita terog
Alte întrebări interesante