LA un magazin dr electrocasnice sau vandut in1 zi 32 de aspiratoare, iar in a 2 zi 28 aspiratoare la acelasi pret.din vanzarea aspiratoarelor, in 1 zi sa incasat cu 8340 lei mai mult decat in ziua a 2. Afla pretul aspiratoarelor.
Răspunsuri la întrebare
Răspuns de
4
32-28=4
8340:4=2085 un aspirator
8340:4=2085 un aspirator
tcacivlad:
Multumesc
Răspuns de
4
rezolvare: 1)32-28=4aspiratoare(difirenta) 2)8340 lei :4 =2085 lei(1 aspirator) raspuns: 1 aspirator 2085 lei
Alte întrebări interesante
Matematică,
9 ani în urmă
Geografie,
9 ani în urmă
Matematică,
9 ani în urmă
Limba română,
9 ani în urmă
Matematică,
9 ani în urmă
Franceza,
9 ani în urmă
Engleza,
9 ani în urmă
Fizică,
9 ani în urmă