la un supermarket s-au vandut intr-o zi 32 kg de banane si86 kg de portocale ,incasandu-se 536 lei.a doua zis-au vandut 96kg debanane si 52 kg de portocale incasandu-se 784 lei.cati lei costa un kg de banane? dar un kg de portocale? metoda comparatiei
Răspunsuri la întrebare
Răspuns de
6
sper sa te fi ajutat
Anexe:
Alte întrebări interesante
Limba română,
8 ani în urmă
Limba rusă,
8 ani în urmă
Matematică,
9 ani în urmă
Biologie,
9 ani în urmă
Limba română,
9 ani în urmă
Studii sociale,
9 ani în urmă