mă ajutați vă rog e urgent!!!
Anexe:

Răspunsuri la întrebare
Răspuns de
1
Răspuns:
Explicație pas cu pas:
8. D+S=A
D-S=244
S=153
D=244+153
D= 397
nastaselucica1979:
la 6 cum e
Răspuns de
1
8) a-b=224
S=153
a-153=224
a=224+153
a=377
377-153 =224
9)675-425=250
p: 250+425=675
412+321=733
p: 733-321=412
947-725=222
p: 222+725=947
Alte întrebări interesante