Mama cumpara 6 kg de rosii si 4 kg de mere , platind 32 lei iar bunica cumpara 7 kg de rosii si 4 kg de mere platind 36 lei . Sa se afle cat costa 1 kg de rosii si cat costa 1 kg de mere .
Răspunsuri la întrebare
Răspuns de
4
Sper ca te-am ajutat!
Anexe:
Răspuns de
3
un kg de roșii costa 4lei , iar un kg de mere costa 2lei kg
Alte întrebări interesante
Limba română,
8 ani în urmă
Matematică,
8 ani în urmă
Geografie,
8 ani în urmă
Matematică,
9 ani în urmă
Limba română,
9 ani în urmă
Limba română,
9 ani în urmă
Limba română,
9 ani în urmă