Mamei nu - I ajung 50 lei sa cumpere 9 kg de caise, dar daca ar cumpara 8 kg I - ar ramane 2 lei. Cat costa un kg de caise?
Răspunsuri la întrebare
Răspuns de
0
50-2=48 lei raman de cheltuiala
48:8=6lei costa un kg de caise
48:8=6lei costa un kg de caise
Răspuns de
0
1)50-2=48 lei costa 8 kg de caise
2)48:8=6 lei costa un kg de caise
2)48:8=6 lei costa un kg de caise
Alte întrebări interesante
Limba română,
9 ani în urmă
Fizică,
9 ani în urmă
Limba română,
9 ani în urmă
Limba română,
9 ani în urmă
Matematică,
9 ani în urmă
Matematică,
9 ani în urmă