Matematică, întrebare adresată de flori, 9 ani în urmă

Mamei nu - I ajung 50 lei sa cumpere 9 kg de caise, dar daca ar cumpara 8 kg I - ar ramane 2 lei. Cat costa un kg de caise?

Răspunsuri la întrebare

Răspuns de madalina0312
0
50-2=48 lei raman de cheltuiala
48:8=6lei costa un kg de caise
Răspuns de portocalo
0
1)50-2=48 lei costa 8 kg de caise 
2)48:8=6 lei costa un kg de caise

Alte întrebări interesante