.metoda rebucerii la unitate cinci kilograme de zahar costa 15 lei. Cât costa 3 kilograme de zahar de aceeași calitate repede va rog
Răspunsuri la întrebare
Răspuns de
0
Explicație pas cu pas:
5kg zahar =15 lei
1 kg zahar = 15/5=3 lei
deci
3 kg zahar= 3*3=9 lei
Răspuns de
0
Răspuns:
Explicație pas cu pas:
Anexe:
Alte întrebări interesante
Geografie,
8 ani în urmă
Matematică,
8 ani în urmă
Matematică,
8 ani în urmă
Matematică,
8 ani în urmă
Limba română,
9 ani în urmă
Matematică,
9 ani în urmă