Matematică, întrebare adresată de anonimal5, 9 ani în urmă

Mioara am cumpărat de la magazin 18 pachete cu biscuiți 20 de cornuri cu gem și a plătit 96 RON dacă ar cumpăra 20 de pachete cu biscuiți și 20 de cornuri ar plăti 100 RON Câți RON costă un pachet cu biscuiții dar un corn

Răspunsuri la întrebare

Răspuns de HerRoxanne
4
Metoda comparatiei.Succes la note bune
Anexe:
Alte întrebări interesante