Mirabela a cumparat 3 kg de rosii, 1 kg de castraveti si 2 kg de cartofi, platind 15 lei. Georgeta a cumparat 1 kg de rosii,1 kg de castraveti si 1 kg de cartofi platind 8 lei. Vecina lor, Norica a cumparat 2 kg rosii, 1 kg de castraveti si 1 kg de cartofi , platind 11 lei.
Afla pretul fiecarui fel de leguma.
Răspunsuri la întrebare
Răspuns de
0
roși = 15:3=5lei
cartofi
castraveti ...
imparti nr final 11 sau 15 cu fiecare din nr
cartofi
castraveti ...
imparti nr final 11 sau 15 cu fiecare din nr
Alte întrebări interesante
Limba română,
8 ani în urmă
Chimie,
8 ani în urmă
Matematică,
8 ani în urmă
Matematică,
9 ani în urmă
Limba română,
9 ani în urmă
Limba română,
9 ani în urmă
Limba română,
9 ani în urmă