Nustiu la problema acceasta : Bunica a cumparat :pentru nepoti 4 prajituri si 4 sucuri platind 16lei
Cat costa o prajitura si un suc
Rezolvare ?
Răspunsuri la întrebare
Răspuns de
2
4sucuri+4prajituri=8produse
16÷8=2
2lei pe produs
16÷8=2
2lei pe produs
mntn123ema456:
Multumesc
Alte întrebări interesante
Limba română,
9 ani în urmă
Matematică,
9 ani în urmă
Limba română,
9 ani în urmă
Limba română,
9 ani în urmă
Matematică,
9 ani în urmă
Limba română,
9 ani în urmă