o conducta lunga de 310 m se compune din 50 tuburi de 5 m si 8 m.cate tuburi sunt de 8m
Chris02Junior:
310 = (50-N)x5 + 8xN, 310 = 250 - 5N + 8N, 60 = 3N, N = 20.
Răspunsuri la întrebare
Răspuns de
2
Răspuns:
presupunem ca toate sunt de 5m
50x5=250
310-250=60
8-5=3
60:3=20 tuburi de 8m
Răspuns de
1
Explicație pas cu pas:
ฅ^•ﻌ•^ฅ
_____________________
Anexe:

Alte întrebări interesante
Engleza,
8 ani în urmă
Limba română,
8 ani în urmă
Engleza,
8 ani în urmă
Istorie,
8 ani în urmă
Informatică,
8 ani în urmă
Matematică,
9 ani în urmă
Limba română,
9 ani în urmă