o familie a cumparat o masina de spalat cu 956 de euro ,,au reusit sa plateasca 1/4 din pretu masini.. si mai au de plata restu in 12 rate ..cat ar veni plata pe luna?
Răspunsuri la întrebare
Răspuns de
0
Salut,
1/4 din prețul mașinii este 956/4 = 239 €.
Suma de plătit în rate este deci: 956 € -- 239 € = 717 €.
Rata lunară este 717 € / 12 = 59.75 €.
A fost greu ?
Green eyes.
Răspuns de
0
956:4=239 € ( au plătit din preț )
956-239=717 € ( mai au de plată )
717:12=59,75 € ( plata pe lună )
Alte întrebări interesante
Matematică,
8 ani în urmă
Matematică,
8 ani în urmă
Matematică,
8 ani în urmă
Matematică,
9 ani în urmă