O gospodina cumpără 5kg vişine si 8 kg căpşuni pentru dulceață, plătind 136 lei. O altă gosponidă cumpără 7 kg de vişine si 16 kg de căpşuni, plătind 248 lei. Cât costă un kg de vişine si cât costă un kg de căpşuni?
Problema de clasa a 4a
Help plss
Răspunsuri la întrebare
Răspuns de
22
Sper să înțelegi ceea ce am scris!
Anexe:
Alte întrebări interesante
Matematică,
8 ani în urmă
Limba română,
8 ani în urmă
Informatică,
8 ani în urmă
Matematică,
9 ani în urmă
Engleza,
9 ani în urmă
Matematică,
9 ani în urmă
Limba română,
9 ani în urmă