o gradina a comparat intr-o zi 123,5kg de portocale , iar a doua zi insa 117,5 kg . stiind ca un kg de portocale a costat 9750lei , cat au costat portocalele cumparate ?
Răspunsuri la întrebare
Răspuns de
1
123,5+117,5= 241
9750x241=2.349.750 lei
9750x241=2.349.750 lei
Răspuns de
0
1kg........9750lei
123,5kg.........xlei
x=1204125 lei
1kg........9750lei
117,5kg.......ylei
y=1145625
x+y=2349750 lei
Alte întrebări interesante
Matematică,
9 ani în urmă
Matematică,
9 ani în urmă
Limba română,
9 ani în urmă
Matematică,
9 ani în urmă
Studii sociale,
9 ani în urmă
Engleza,
9 ani în urmă
Matematică,
9 ani în urmă