O ilustrata de paste costa 6lei si este de 3 ori mai scumpa decit un balon . Cat costa balonul si ilustrata in total?
Răspunsuri la întrebare
Răspuns de
2
6×3=18
18+6=24
Sper ca te-am ajutat!
18+6=24
Sper ca te-am ajutat!
Alte întrebări interesante
Matematică,
8 ani în urmă
Limba română,
8 ani în urmă
Limba română,
8 ani în urmă
Matematică,
9 ani în urmă
Limba română,
9 ani în urmă
Matematică,
9 ani în urmă
Matematică,
9 ani în urmă
Fizică,
9 ani în urmă