O lanterna costa 15 lei dupa o scumpire de 20% va costa 18 lei cum faceti problema si Adevarat sau Fals pls maine dau test
Răspunsuri la întrebare
Răspuns de
11
Răspuns:
Explicație pas cu pas:
Adevarat
Pret initial = 15 lei
Scumpire =15*20%=3 lei
Pret nou = Pret initial + scumpire
Pret nou = 15+3=18 lei.
Alte întrebări interesante
Matematică,
8 ani în urmă
Matematică,
8 ani în urmă
Matematică,
9 ani în urmă
Matematică,
9 ani în urmă
Matematică,
9 ani în urmă