O mașină parcurge 400km in 5 ore .In cate ore parcurge 500km?(viteza este aceeași)
Răspunsuri la întrebare
Răspuns de
38
400 km : 5 ore = 80 km/ora
500 km : 80 km/ora=6,25 ore = 6 ore 15 min
500 km : 80 km/ora=6,25 ore = 6 ore 15 min
Alte întrebări interesante
Matematică,
8 ani în urmă
Chimie,
8 ani în urmă
Matematică,
8 ani în urmă
Matematică,
9 ani în urmă
Limba română,
9 ani în urmă