o pâine costa 3 cornuri iar doua pâini și 4 cornuri costa 10 lei. cat lei a plătit Raluca dacă a cumparat 3 pâini și 5 cornuri? metoda grafica
Răspunsuri la întrebare
Răspuns de
0
Raluca da 59 de lei in total
elena210:
operatia
Alte întrebări interesante
Geografie,
9 ani în urmă
Limba română,
9 ani în urmă
Matematică,
9 ani în urmă
Matematică,
9 ani în urmă
Matematică,
9 ani în urmă
Limba română,
9 ani în urmă