O persoana cumpara 2kg de mere cu 3lei/kg si 4 kg de prune cu 1,5lei/kg
Un kg de fructe face in medie... lei/kg
Răspunsuri la întrebare
Răspuns de
3
cat costa un kg de mere?
3/2=1.5
cat costa un kg de prune?
4/1.5=2.6
3/2=1.5
cat costa un kg de prune?
4/1.5=2.6
Alte întrebări interesante
Matematică,
9 ani în urmă
Matematică,
9 ani în urmă
Matematică,
9 ani în urmă
Matematică,
9 ani în urmă
Limba română,
9 ani în urmă
Matematică,
9 ani în urmă
Matematică,
9 ani în urmă
Engleza,
9 ani în urmă