o soba consuma 20 kg de lemn pe zi de iarna.pentru cate zile ajunge cantitatea de 840 kg de lemn?
Răspunsuri la întrebare
Răspuns de
11
20/840=1/y
⇒y=840/20
⇒y=42[zile ajunge cantitatea];
⇒y=840/20
⇒y=42[zile ajunge cantitatea];
Răspuns de
26
840 : 20 =42 de zile Sper ca te-am ajutat!!!!
antonicapapusica:
840:20 =42 zile
Alte întrebări interesante
Limba română,
9 ani în urmă
Matematică,
9 ani în urmă
Matematică,
9 ani în urmă
Matematică,
10 ani în urmă
Matematică,
10 ani în urmă
Geografie,
10 ani în urmă