o vrabie este 5 bani ,o gaina costa 1 leu si un cocos costa 5 lei , trebuie sa cumpar 100 de pasari cu 100 de lei
va rog ajutati-ma
Răspunsuri la întrebare
Răspuns de
1
Explicație pas cu pas:
pai cumpara 100 de gaini
adelaciobanu2008:
am uitat sa precizez ca trebuoe sa iau din fiecare pasare
Alte întrebări interesante
Matematică,
8 ani în urmă
Engleza,
8 ani în urmă
Biologie,
8 ani în urmă
Matematică,
8 ani în urmă
Fizică,
9 ani în urmă
Matematică,
9 ani în urmă