Observa preturile afisate de o agentie de turism si caluleaza costurile excursie pt toti elevii din clasa ta: Suntem 16 colegi in clasa.
EXCURSIE DE 1 ZI :
transport + masa : 112 lei
intrare la obiective turistice : 34 lei
Va rog, urgent !
DAU COROANA
Răspunsuri la întrebare
Răspuns de
26
16x112=1792 lei
34x16=544 lei
1792+544=2336 lei costuri
34x16=544 lei
1792+544=2336 lei costuri
Răspuns de
13
(112+32)x16=
=144x16
=1824 lei
R:1824 lei
=144x16
=1824 lei
R:1824 lei
Alte întrebări interesante
Matematică,
8 ani în urmă
Limba română,
8 ani în urmă
Limba română,
9 ani în urmă
Matematică,
9 ani în urmă