patru kilograme de mere costă 12lei.doua kilograme de mere, de aceeași fel, costa...... lei
Răspunsuri la întrebare
Răspuns de
0
4 kg...12 lei ?=2 kg 12:4=3(costă un kg) 3x2=6(2 kg)
Răspuns de
0
Răspuns:
4kg mere........12lei
2kg mere..............x
-----------------------------
x=12·2:4=>x=6 lei
Alte întrebări interesante
Matematică,
8 ani în urmă
Engleza,
8 ani în urmă
Limba română,
8 ani în urmă
Limba română,
8 ani în urmă
Matematică,
8 ani în urmă
Franceza,
9 ani în urmă
Matematică,
9 ani în urmă