Pe 6 pahare si 4 farfurii s-au platit 62 lei,iar pe 14 pahare si 4 farfurii s-au platit 102 lei.Cat costa 12 pahare si 12 farfurii de acelasi fel,in total???
Răspunsuri la întrebare
Răspuns de
0
Răspuns:
Am scris pe o foaie.
Explicație pas cu pas:
Sper sa fie corect!
Anexe:
Alte întrebări interesante
Matematică,
8 ani în urmă
Limba română,
8 ani în urmă
Biologie,
8 ani în urmă
Limba română,
8 ani în urmă
Chimie,
8 ani în urmă
Arte,
9 ani în urmă
Limba română,
9 ani în urmă